Kurallar

1.Giriş

1.1. Kurallar Türk Telekom ISTANBUL 24h BOOSTRACE etkinliği esnasında geçerli olacaktır.

1.2.Türk Telekom ISTANBUL 24h BOOSTRACE kayıt yaptıran tüm sporcular bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

1.3. Her bir takım ve katılımcı, kayıt alanında kendisine verilen yarış içeriğini kontrol etmeli, kişisel bilgilerinde herhangi bir yanlışlık varsa bunu yarış yönetimine bildirmelidir.

2.Yarış Kategorileri

Yarış kategorileri cinsiyet ve yarışmacı sayısına göre belirlenmiştir.

Derecelendirme pistte katedilen mesafeye göre belirlenecektir.

2 Kişilik Takım

Erkek

Kadın

Karışık

4 Kişilik Takım

Erkek

Kadın

Karışık

6 Kişilik Takım

Erkek

Kadın

Karışık

En Hızlı Tur

Erkek

Kadın

En Fazla Tur

Erkek

Kadın

3.Yarışmacılar

3.1. Türk Telekom ISTANBUL 24h BOOSTRACE, 2, 4 ve 6 kişilik takımlar olarak düzenlenmektedir. Lisanslı ve lisanssız T.C. vatandaşlarının yanı sıra yabancı uyruklu tüm sporculara açıktır. Yarışmacılar 18 yaşından büyük olmak zorundadır.

3.2 Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından verilmiş olan güncel senenin lisansına sahip olan yarışmacılar gerekli sağlık kontrolünden geçmiş sayılacaktır.

3.3 Lisanssız sporcular yarışabileceklerine dair sağlık raporu ibraz etmek zorundadır. Rapor yarış tarihinden 1 seneden eski olmamalıdır.

3.4 Yabancı katılımcılar (bir federasyon üyesi olsun veya olmasın) yarışabileceklerini belirten bir sağlık raporu ibraz etmek zorundadır.

3.5 Son 5 yılda doping cezası alan sporcuların katılması yasaktır.

3.6 Kulüplerden, şirketlerden maaş alan profesyonel bisikletçiler her takımda en fazla bir tane olmak kaydı ile yarışa katılabilirler.

4.Takım Kaptanı

4.1 Her takım, yarışmacıları arasından 1 adet takım kaptanı belirlemek zorundadır.

4.2 Organizatörle tek temasa geçecek kişi takım kaptanı olacaktır. Takım kaptanı, takım tarafından belirlenmiş takım adı ile anılacaktır.

4.3 Takım kaptanı Takım kayıt formunu istanbul24h.com sitesinden tüm takım üyeleri için doldurulmalı ve tüm takım üyeleri için gerekli ödemeyi yapmalıdır.

4.4 Takım Kaptanı, kayıt sırasında tebliğ edilen kimlik, lisans ve sağlık raporu gibi belgelerden sorumludur. Bu belgeler yarış gününe ve yarış sonuna kadar geçerli olmalıdır. Kayıt masasına bu belgeleri sunarak takımın yarış kitini alması gerekmektedir.

4.5 Kayıt günü Takım Kaptanı ile beraber tüm takım üyelerinin de kayıt masasında bulunmaları zorunludur.

5.Booster

5.1 Booster, takıma destek amaçlı seçilen ve tüm yarış boyunca sporculara özel alanlara giriş izni olan kişidir. Arkadaşınız, antrenörünüz ya da aileden biri olabilir. Gıda ihtiyaçları, teknik destek, rehabilitasyon gibi ihtiyaçlarda yardımcı olması için yanınızda olacaktır.

5.2 Her takımın 1 Booster hakkı vardır. Booster’lar için önceden kayıt yapılması gerekmemektedir. Kayıt günü yarış kitleriyle birlikte Booster bileklikleri de verilecektir.

5.3 Booster bilekliği yarış kaptanına teslim edilecektir.

  1. Bisiklet, Kask ve Ekipman

6.1. Genel

6.1.1 Her katılımcı kendi bisikletinin güvenliğinden sorumludur. Fren ve diğer komponentlerin sorunsuz çalıştığından emin olunuz.

6.1.2. Kurallara uygun olmayan bisikletle yarışa katıldığı anlaşılan sporcular, yarıştan çıkarılacaklar ve diskalifiye edileceklerdir.

6.2 Kask

Yarış sırasında ve değişim alanında tüm sporcuların kask (AB standartlarında) takması zorunludur. Sporcular yalnızca değişimi gerçekleştirdikten sonra kasklarını çıkartabilirler. Bu kurallara uymayan sürücüler derhal diskalifiye edilecektir.

6.3 Aydınlatma 

6.3.1 Bisiklet önünde beyaz aydınlatma lambası ve bisiklet arkasında kırmızı stop lambası bulundurulması ve havanın kararması ile birlikte sabah aydınlanana kadar açık olması zorunludur.

6.3.2 Zorunluluk, pistin aydınlatma ışıklarının yakılmasıyla başlayıp, kapatılana kadar geçerli olacaktır.

6.3.3 Işığı olmayan veya yanmayan bisikletle yarışa sporcu yarıştan çıkarılacaklar ve diskalifiye edileceklerdir.

6.4 Yol/Yarış Bisikletleri

Yarışta, yol/yarış bisikletlerinin kullanımı zorunlu değildir. Ancak yarışın hızı ve türü açısından katılımcıların yol/yarış bisikletlerini tercih etmeleri arzulanır.

6.5 Dağ Bisikleti ve Şehir Bisikletleri

Bu tip bisikletler yarışta kullanılabilir. Yarışa dağ bisikleti veya şehir bisikleti ile katılmayı tercih ediyorsanız, ortalama hız, zaman limitleri, güvenlik gibi faktörleri lütfen göz önünde bulundurun.

6.6 Özel Kurallar

Aşağıda listelenen bisikletlerin ve komponentlerin yarışta kullanımı yasaktır.
Alana girişte bisikletler kontrol edilerek içeriye alınacaktır.

– Triatlon tipi gidon ve aero barlar

– Disk jant ve kolon jantlar
– Single-speed, fixie bisikletler
– El bisikleti

– Elektrikli bisikletler
– Taşıyıcılı herhangi bir bisiklet

– Katlanır bisikletler

– Tandem bisikletler

– Tek tekerlekli bisikletler

6.7 Kulaklık kullanımı

– Kulaklık takmak sadece takım arkadaşı ile haberleşme amaçlı izin verilmiştir, MP3 çalar ve benzeri aletlerin kullanımı yasaktır. Çift kulakta kulaklık yasaktır. Tek kulakta kulaklık takılabilir.

  1. YARIŞ – Türk Telekom ISTANBUL 24h BOOSTRACE

7.1 Teknik toplantı

Belirlenen gün ve saatte online olarak yapılacaktır.

7.2 Numara, Çip ve Yarış Bilekliği

7.2.1Her sporcu görünür bir şekilde sırt numarasını ve sele altı numaralarını takmak zorundadır. Hakemler, bu kurala uyulmadığında sporcuları geçici olarak durdurma hakkına sahiptir.

7.2.2 Çip, organizasyon tarafından sağlanacak sırt ve sele altı numarasına takılıdır. Yarış sırasında değişim alanına giriş ve çıkışlarda zaman ölçüm alanlarının üzerinden geçilmesi gerekmektedir.

7.2.3 Her takımda yarışan takım üyesi pistte kaldığı süre boyunca yarış bilekliğini takmak zorundadır.

7.2.4 Pistte yarışan bir takım üyesi Yarış bilekliğini sadece pit alanında değişim sırasında diğer bir takım üyesine teslim edebilir.

7.3 Pist

Pist içerisine yalnızca yarışmacılar giriş hakkına sahiptir. Organizasyon veya sağlık personeli dışında hiçbir motorlu aracın piste erişim hakkı yoktur. Yarışmacıları pist içerisinde herhangi bir şekilde (bisikletle, koşarak, motorla) takip etmek yasaktır.

7.4 Işıklandırma

Hava karardığında pistin belirli bölümleri ışıklandırılacaktır. Işıklandırmaların açılma ve kapanma saati organizatörün kararına bağlıdır.

7.5 Start

7.5.1 Yarış başlangıcı cumartesi günü saat 12:30’da toplu start şeklinde olacaktır.

7.5.2 Hava durumuna göre start saati ertelenebilir.

7.6 Genel Sürüş Kuralları

7.6.1 Katılımcılar diğer yarışçıların geçmesini engellemeyecek, yollarını kesmeyecek veya yol dışına çıkmaya zorlamayacaklardır. Diğer katılımcılar ile temastan mümkün olduğunca kaçınacaklardır. Zorunlu haller dışında, bireysel veya ortak bir çıkar için başka bir sporcuyu fiziken çekmek veya itmek ceza maddelerine göre cezalandırılacaktır. Keza başkasını engelleyecek şekilde birdenbire durmak, şeridini aniden değiştirmek, veya yarışın başlangıcında nedensiz şekilde durmak da ilgili madde uyarınca cezalandırılacaktır (10.2. bölüm).

7.6.2 Yarışçılar arasında yiyecek ve içecek değişimine izin verilmektedir.

7.6.3. Çöp veya kullanılmış matara ve su şişeleri de dahil her türlü atığın pist alanı ve çevresine bırakılması yasaktır. Aksi davrananlar ilgili madde uyarınca cezalandırılacaklardır (10.2. bölüm). Her yarışçı, çöpleri, boş matara ve su şişelerini belirtilecek bölgeye bırakabilecek veya pit alanında değişim sırasını bekleyecektir.

7.7 Sürücülere destek

Sporcuların değişim bölgesi dışında destek alması yasaktır.

7.8 Onarımlar

7.8.1 Mekanik bir sorun veya lastik patlaması durumunda sağ elini kaldırarak pistin en yakın kenarında durur. Sporcu kendi tamir edebilir veya rakip sporculardan yardım alabilir. Pist içerisinde bisiklet değişimi mümkün değildir.

7.8.2 Değişim alanında sporcular takım arkadaşlarından destek alabilirler.

7.9 Problemli Durumlar

7.9.1 Mekanik bir problem veya lastik patlaması sonucunda sporcu gerekli tamiri yapamıyorsa pistin sol tarafına geçer, sağ elini havaya kaldırarak destek aracının gelmesini bekler. Destek aracı sporcuyu pite giriş noktasına ulaştırır ve 5 dakika beklettikten sonra değişim alanına geçişine izin verir.

7.9.2 Eğer yarışçı pist içerisinde sağlık sebebiyle yarışı bırakmak zorunda kalırsa sağ kolunu kaldırarak diğer yarışçıları bilgilendirir ve yolun en yakın kenarında durur. Acil durum çağrısı vermek için 2 kolunu yukarı kaldırıp başının üzerinde ellerini birleştirip 20 saniye beklemesi gerekmektedir. Çağrı sonucu ambulans yarışmacıya ulaşacaktır.

7.9.3 Sağlık çalışanlarının müdahale etmesi gereken bir kaza durumunda sporcuların yarışa devam edebilmesine yarış doktoru karar verecektir.

7.9.4 Yarış doktoru sporcunun hal ve hareketlerinde sağlığı ile ilgili şüpheli bir durum tespit ettiğinde muayeneye davet edebilir ve riskli durum teşhis ettiği durumda sporcuyu yarıştan alıkoyabilir.

7.10 Yarıştan çekilme

7.10.1 Bir sporcunun yarıştan çekilmesi veya ağır yaralanması durumunda, hakemler yarış bilekliğini hakem masasına geri getirecektir.

7.10.2 Takım arkadaşı hakem masasından yarış bilekliğini alıp takım adına yarışı devam ettirebilir.

7.10.3 Ağır hasar durumunda bisiklet, organizasyon aracı tarafından padok alanına geri getirilecektir.

7.11 Gece sürüş

7.11.1 Yarışın gece kısmı boyunca, 20:30-06:00 saatleri arasında sporcular bisiklet ön ve arka ışıklarını kullanmak zorundadır. Kuralların 6.3 maddesinde yazılı kurallar geçerlidir.

7.11.2 Yarış hakemleri bu kurallar uygulanmadığında ceza uygulayabilirler.

7.12 Değişimler

7.12.1 Değişim yalnızca pit alanın bulunan yerdeki yeşil boyalı şerit boyunca yapılmak zorundadır. Değişim alanında yalnızca piste girecek sporcu bulunabilir.

7.12.2 Değişim için pistte yarışan sporcunun pit alanına girerek takımının olduğu garaj önünde, değişim alanında durması gerekmektedir. Değişim, pisti terk eden sporcunun taşıdığı yarış bilekliğini pistte yarışacak takım arkadaşına teslim etmesiyle gerçekleşir.

7.12.3 Yarış stratejisi ve değişim yönetimi konusunda takımlar özgürdür.

7.12.4 Değişim alanındaki sporcuların hızı otomatik olarak çipler sayesinde kontrol edilecektir. Alanın başlangıcındaki ve sonundaki ölçüm alanları arasında maksimum hız saatte 20 km olarak belirlenmiştir.

7.12.5 Yalnızca yarışa kayıtlı sporcular değişim gerçekleştirip yarışabilir. Aksi bir durum tespit edilirse takım yarıştan diskalifiye edilecektir.

7.13 Finish

7.13.1 “Bitiş sinyali”, başlangıçtan tam 24 saat sonra damalı bayraklar sallanarak verilecektir. Yarışmacılar damalı bayrak sallandıktan sonra içinde oldukları turu tamamlayıp bitiş çizgisini geçtikten sonra yarış onlar için tamamlanmış olacaktır.

7.13.2 Bir güvenlik aracı son sürücüyü takip edecek ve tüm yarışmacıların pistten ayrılmasını sağlayacaktır.

8. Sıralama ve Sonuçlar

8.1 Kategorilere göre sıralamalar kat edilen mesafeye göre yapılacaktır.

8.2 Yarışın durdurulması durumda karar verildikten 30dk önceki sıralamaya göre sonuçlar belirlenecektir.

8.3 Tüm sonuçlar yarışın sonunda resmi www.istanbul24h.com web sitesinden yayınlanacaktır.

9. Podyum

9.1 Tüm takım kategorilerinde ilk 3’e giren takımlar, en hızlı turu atan ve en fazla tur atan kadın/erkek, podyuma çıkmaya hak kazanacaktır.

9.2 Ödüller sponsorlar tarafından belirlenecektir.

10.Cezalar ve Kontrolleri

10.1. Genel

10.1.1 İhlallerle ilgili cezalar sadece yarış komitesi tarafından verilir.

10.1.2 Cezalar UCI kuralları çerçevesinde değerlendirilecektir 212007 Yol yarışları ceza tablosu uygulanacaktır.

10.1.3 Yarış komitesi aşağıdaki listede yer almayan ihlaller için de ceza vermeye yetkilidir. Uygun ceza komitece belirlenecektir.

10.1.4 Yarış boyunca stabil ve motorlu hakemler tarafından kontroller yapılacaktır.

10.1.5 Tüm sporcuların sportmenlik kapsamında yarışmasından sorumlulardır. Sportmenliğe aykırı davranışların cezai karşılıkları, oluşturdukları riskin düzeyine göre belirlenecektir.

10.1.6 Hakem komitesi, hile yapılması durumunda diskalifiye edilmesine kadar ceza verme yetkisine sahiptir ve sıralamada değişiklik yapma olasılıkları da vardır.

10.2. Ceza Listesi

Organizasyonun sağlığı ve katılımcıların emniyeti açısından aşağıdaki ceza baremleri uygulanacaktır:

10.2.1 Sahte bir isimle katılarak organizatörü aldatmak: Yarıştan uzaklaştırma.

10.2.2 Başkasının yarış çipini kullanarak organizatörü aldatmak: Yarıştan uzaklaştırma.

10.2.3 Eski veya yanlış yarış numarası kullanmak: Yarıştan uzaklaştırma.

10.2.4 Yarışçılarla veya diğer kişilerle kavga etmek: Yarıştan uzaklaştırma.

10.2.5 Bilinçli olarak tehlikeli sürüş: Yarıştan uzaklaştırma.

10.2.6 Yarış kurallarına aykırı bisikletle yarışmak: Yarıştan uzaklaştırma.

10.2.7 Kasksız yarışmak veya yarış içinde kaskını çıkarmak: Yarıştan uzaklaştırma.

10.2.8 Yarış numarası veya zaman çipinin bulunmaması: Yarıştan uzaklaştırma.

10.2.9 Belirlenen Parkur dışında bir yolu kullanmak: Yarıştan diskalifiye. Intercity İstanbul Park tarafınca belirlenen parkur dışına çıkmak yasaktır. Harici yollar, emniyet alanları sadece acil durumlarda duraklama için kullanılabilir.

11.Şikayetler ve İtirazlar

11.1 Şikayetler ve itirazlar yarış sonundan en geç 15 dakika içerisinde hakem masasına yazılı olarak bir dilekçe bildirilmelidir.

12.Kural İhlallerinin Kayıt Altına Alınması ve İtirazlar

12.1 Organizasyon ve yarış komitesi start, yarış süresi ve finiş bölgesindeki kural ihlallerini kayıt altına alacaklardır.
12.2 İhlaller “İhlal Listesi” formuyla kaydedilecek ve saklanacaktır.

13.Katılım Koşulları

13.1 Takım kayıt formu istanbul24h.com sitesinden doldurulmalıdır. Telefonla veya postayla kayıt yoktur.

13.2 Kayıt yapmak için Türkçe veya İngilizce dil seçmek mümkündür. Sadece Türkçe «Yarış Kuralları » sözleşme değeri taşımaktadır. İngilizce sürümü bilgilendiricidir.

13.3 Kayıt devredilemez. Yarış günü kayıt yaptırılamaz.

13.4 Takım kaptanı tüm takım adına herkesin bilgilerini eksiksiz girmeli ve herkes adına toplu ödemeyi yapmalıdır. Aksi takdirde kayıt dosyası eksik olarak kabul edilecek ve kayıt yarış tarihinden 1 ay önce iptal edilmiş olarak değerlendirilecektir. Kayıtlar tüm bilgilerin ve belgelerin eksiksiz tamamlandığı organizasyon tarafından kontrol edildikten sonra onaylanacaktır.

14.Kayıt Ücretlerinin ödenmesi

Kayıt ücretlerinin ödenmesi istanbul24h.com sitesi üzerinden tüm takım üyelerinin ücretleri ile birlikte toplu olarak Takım kaptanı tarafından yapılacaktır.

15.YARIŞ VE/VEYA KAYITLARIN DEĞİŞTİRİLMESI VE İPTALİ

15.1 Takım Kaptanı tarafından iptal

15.1.1 Takım kaptanı ödeme tarihini takip eden günden itibaren 7 takvim günü içinde hiçbir ücret ödemeden takımın kaydını iptal edebilir. Bu süre, Takım kaptanının kaydının eksiksiz olarak tamamlandığına dair e-posta onayını aldığı tarihten sonraki günden itibaren başlar.

15.1.2 7 takvim gününden sonra Takım kaptanı tarafından iptali halinde aşağıdaki hükümler uygulanır:

– 21 Temmuz öncesi iptal: %70 tutar iade edilir.

– 21 Temmuz sonrası iptal: para iadesi yapılmaz.

İptal talebi, Boost Spor Org. A.Ş. ile telefonla iletişimi geçildikten sonra e-posta yolu ile yapılır.

16.Karşılama alanı ve kit teslimi

16.1 Karşılama alanında yarışmacılar ve ziyaretçiler kayıt yaptırmalıdır. Yarışmacılar kitlerini bu alandan teslim alacaktır.

16.2 Takım Kaptanı, kayıt sırasında tebliğ edilen kimlik, lisans ve sağlık raporu gibi belgelerden sorumludur. Bu belgeler yarış gününe ve yarış sonuna kadar geçerli olmalıdır. Her bir yarışmacı yarış kitini kendisi teslim alacaktır. 

17.Dinlenme ve Otopark

17.1 Otopark alanına karavan ile gelebilirsiniz.

17.2 Dinlenme alanı rezerve edilmez ve katılımcılar geldikçe kendilerine uygun gördükleri alana park edebilirler.

17.3 Ziyaretçiler belirtilen otopark alanını kullanabilirler.

17.4 Padok, fuar alanı ve pist içerisine organizatör veya güvenlik/sağlık personeli dışında hiçbir araç girişine izin verilmemektedir.

18.GIDA

Her takım kendi gıda tedariğinden kendi sorumludur, fuar alanındaki çeşitli standlardan ücreti karşılığında yararlanabilirler.

19.Pit alanı ve garajlar

19.1 Takımların pit alanı içerisinde işaretlenmiş bölümlere yerleşebilirler. Bu alanlar takım kategorilerine göre  belirlenecek, takımlar boş buldukları alanlara yerleşebileceklerdir. 

19.2 Takımlar pit alanını padoktaki diğer takımlar ile paylaşmalıdır

19.3 Ortak alan olarak değerlendirildiği için paylaşılan diğer takımlar ile uyum içerisinde olunması gerekir.

19.4 Pit alanında ocak-mangal kullanılması, çadır kurulmasına izin verilmez.

19.5 Takımlar pit alanlarına yarış süresince dinlenme ve hazırlanma amacıyla portatif kampet, sandalye, masa getirebilirler.

20.ETKİNLİK ALANI

20.1 Tüm katılımcıların etkinlik alanına zarar vermemeleri ve yarış sırasında ve ayrılmadan önce temiz tutulmasına yardımcı olmasını içtenlikle diliyoruz.

20.2 Pist içerisine çöp atmak ve tuvalet olarak kullanmak yasaktır. 

20.3 Pistte ve padok alanında cam şişe kullanımı yasaktır.

20.4 Yarışmacılar verebilecekleri herhangi bir hasardan kendileri sorumludur.

21.İlk yardım ve Güvenlik

21.1 İlk yardım çalışanları ve sağlık personeli etkinlik boyunca hazır bulunmaktadır.

21.2 Yarış güvenliğini sağlayan görevliler ve organizasyon araçlarına ek olarak İstanbul Park resmi güvenlik kameraları da kullanılır.

22.CCTV-Görüntü-Reprodüksiyon Hakları

22.1 Her katılımcı, etkinliğe kayıt olurken etkinlik sırasında görüntülenebileceklerini, bu görüntülerin her türlü alanda (fotoğraf, video, televizyon, sinema, el ilanı, internet, reklam panoları) çekildiği tarihten itibaren on yıl süreyle kullanılmasına izni vermiş olarak kabul edilmektedir.

22.2 Her katılımcı ayrıca bir drone’un üzerlerinden uçabileceğini ve etkinliği tanıtmak için kullanılmak üzere video ve fotoğraflarını çekebileceğini kabul eder ve onaylar.

22.3 Her katılımcı ayrıca kayıt sırasında verdiği bilgilerin elektronik ortamda dosyalandığına onay ve izin vermiş sayılmaktadır. Her katılımcı herhangi bir zamanda hesabının değiştirilmesini veya silinmesini isteyebilir. Etkinlik ortaklarına izniniz olmadan hiçbir bilgi aktarılmaz.

23.FIKRI MÜLKIYET – MARKALAR 

« ISTANBUL 24h BOOSTRACE» Boostrace’in  tescilli bir markasıdır. Boost Spor Organizasyon A.Ş. izni olmadan kullanılması yasaktır.

24.SORUMLULUKLAR

24.1 Türk Telekom ISTANBUL 24h BOOSTRACE organizasyonundan Boost Spor Organizasyon A.Ş. sorumludur.

24.2 Her sporcu yarışa getireceği ekipmanlardan kendisi sorumludur.

24.3 Takım kaptanı, yarışmacılar adına yaptığı bilgi, kayıtlardan ve kendisine teslim edilen yarış bilekliğinden sorumludur.

24.4.1 Takımlardaki sporcu değişiklikleri organizasyona bildirilmelidir. Bildirim dışı değişik yapan sporcular organizasyon içerisinde başlarına gelebilecek kaza ve sorunlardan kendileri sorumludur.

24.4.2 Yarış numarasını üçüncü bir şahsa devreden veya organizatöre önceden bildirmeden değiştirilen kişi, olay sırasında meydana gelen veya ikincisinin neden olduğu bir kaza durumunda sorumlu tutulur.

24.4.3 Aynı şekilde, Organizatör, hileli olarak veya bu kurallara uymayan bir numara ile kayıtlı olmayan herhangi bir kişinin meydana geldiği ve/veya neden olduğu bir kaza durumunda tüm sorumluluğu reddeder.

24.4.4 Organizatör, kendisine karşı bir davanın düzenlenmesi durumunda takım kaptanını ve geçerli olmayan kayıtlı sürücüyü sorumlu tutabilir.

24.5Sporcuya sağlanan bekleme ve dinlenme alanlarının sorumluluğu sporcuya aittir, eşya kayıp ve hasarlarından organizasyon sorumlu tutulamaz.

25.Organizatör tarafından değişiklik ve iptal

Doğal afetler, olumsuz hava koşulları, sağlık sorunları yarışmacıların güvenliğini riske edenler durumlarda Boost Spor Organizasyon A.Ş. yarışın prosedürlerini değiştirme ve iptal ve erteleme hakkına sahiptir.

26.Kuralların Değiştirilmesi

26.1 Boost Spor Organizasyon A.Ş. mevcut kurallarda dikkate alınmayan herhangi bir durum hakkında karar verme veya tahkim etme hakkı vardır.

26.2 Boost Spor Organizasyon A.Ş. ayrıca etkinlikten 1 hafta öncesine kadar kurallarda gerekli değişiklikleri yapabilir.

27.Kişisel veriler

27.1 Organizasyonu yürütmek için bazı bilgilerin zorunlu ve gerekli olduğunu lütfen unutmayın. Zorunlu bir alana yanıt olmaması, dosyanızın düzgün şekilde takibini tehlikeye atabilecektir.

27.2 Tebliğ edilen kişisel bilgiler Boost Spor Organizasyon A.Ş. tarafından bilgisayar ortamında kaydedilir.

27.3 Kişisel bilgileriniz, 2 yılı geçmemek kaydıyla, 2 yılı geçmemek üzere saklanır.

28.SÖZLEŞME MADDESİNiN HÜKÜMSÜZLÜĞÜ 

28.1 Bu Sözleşme’nin hükümlerinden herhangi biri iptal edilmişse, bu hükümsüzlük,.

28.2 Taraflar arasında yürürlükte kalacak olan Sözleşme’nin diğer hükümlerinin hükümsüzlüğünü gerektirmez.

29.TARAFLARIN BAĞIMSIZLIĞI 

29.1 Taraflardan hiçbiri diğer Taraf adına ve/veya adına bir taahhütte bulunamaz.

29.2 Her bir Taraf iddialarından, taahhütlerinden, hizmetlerinden, ürünlerinden ve personelinden tek başına sorumludur.

30.FERAGAT EDİLMEMİZ

Türk Telekom ISTANBUL 24h BOOSTRACE’e kendi istekleri ile kayıt olmuş katılımcılar yarışma kurallarını ve bu kurallarda yapılabilecek değişiklikleri kabul etmiş sayılırlar. Organizasyon, katılımcılar tarafından gerçekleştirilen veya katılımcıların maruz kaldıkları maddi ve manevi zararlar ve kazalardan sorumlu tutulamaz.