Yarış Hakkında

Nasıl katılırım?

✓ Önce takımınızı ve kategorinizi belirleyin. (2/4/6 Kişilik Takım)
✓ Ardından takım adınızı ve Takım Kaptanı’nızı belirleyin.
✓ Artık Takım Kaptan’ı tüm takım için KAYIT işlemini tamamlayabilir.

24h Katılım ücretleri

2 Kişilik Takım – Kişi başı: 550TL 
4 Kişilik Takım – Kişi başı: 450TL 
6 Kişilik Takım – Kişi başı: 350TL

Üniversite kulüplerine %50 indirim

İndirim kuponu için kaydınızı tamamladıktan sonra whatsapp hattımıza öğrenci kimlik kartınızı gönderip indirim kuponu talep ediniz.

Takım Kaptanı

Takım Kaptanı, takım adına herkesin kaydını yapan, toplu olarak ödemeyi yapan ve yarışla ilgili her türlü konu için kontak kişisi olacaktır.

Booster

Booster, takıma destek amaçlı seçilen ve tüm yarış boyunca sporculara özel alanlara giriş izni olan kişidir. Arkadaşınız, antrenörünüz ya da aileden biri olabilir. Gıda ihtiyaçları, teknik destek, rehabilitasyon gibi ihtiyaçlarda yardımcı olması için yanınızda olacaktır. 

Her takımın 1 Booster hakkı vardır. Booster’lar için önceden kayıt yapılması gerekmemektedir. Kayıt günü yarış kitleriyle birlikte Booster bileklikleri de verilecektir.

Podyum

Derecelendirme pistte kat edilen mesafeye göre belirlenecektir.
• Tüm kategorilerde ilk üçe giren takımlar
• En hızlı turu atan Erkek / Kadın
• En fazla tur atan Erkek / Kadın

18 yaşını tamamlamış olan tüm sporcular Boostrace tarafından organize edilen Türk Telekom ISTANBUL 24h BOOSTRACE yarışına katılabilir. Yarışmacılar Türkiye Bisiklet Federasyonu’ndan aldığı lisansa, yoksa yarışabileceklerine dair sağlık raporuna sahip olmak zorundadır.

Yarışmacılar disk ya da v-frenli yol, dağ, gravel, şehir bisikletleri ile yarışabilirler. Yarış gece boyu süreceği için arkadan görülebilen kırmızı stop lambası hava kararıp ışıklar yandığı müddetçe kullanılması zorunludur. Yarış sırasında ve değişim alanında tüm sporcuların kask (AB standartlarında) takması zorunludur.

Tandem, katlanır, elektrikli, zamana karşı, fixed gear, tek tekerlekli bisikletler ve disk/kolon jantlar, Bar-end/aero barlar yarışmaya uygun değildir.

Yarış başlangıcı cumartesi günü saat 12:30’da toplu start şeklinde olacaktır. 

Hayır değilsiniz. Türk Telekom ISTANBUL 24h BOOSTRACE değişimli takım dayanıklılık yarışıdır, kurduğunuz 2-4-6’lı takımlara göre takım stratejisini belirleyerek dilediğiniz zaman ve dilediğiniz sayıda değişim yapabilirsiniz. Tüm değişimler sadece pit alanında yapılmaktadır.

Evet, yarış boyunca draft serbesttir. Yarışın pelotonlar halinde ilerlemesi öngörülmektedir.

Her iki cinsiyetten en az bir sporcu bulunduran takımlar karışık kategorisinde derecelendirilecektir.

Pist içerisinde aynı anda her takımdan sadece birer yarışmacı bulunacaktır. Değişmek isteyen yarışmacı değişim alanına girer ve yarış bilekliğini takım arkadaşına vererek yarışa devam etmesini sağlar.

Değişim, pit alanında yeşille boyalı alan üzerinde gerçekleştirilecektir.

Değişim alanındaki sporcuların hızı maksimum saatte 20 km olarak belirlenmiştir, alanın başlangıcındaki ve sonundaki ölçüm geçişleri sayesinde kontrol edilecektir. 

Mekanik bir problem veya lastik patlaması sonucunda sporcu gerekli tamiri yapamıyorsa pistin sol tarafına geçer, sağ elini havaya kaldırarak destek aracının gelmesini bekler. Destek aracı sporcuyu pite giriş noktasına ulaştırır ve 5 dakika beklettikten sonra değişim alanına geçişine izin verir.

Hızlı gruplar önlerindeki yavaş sporculara seslenip geldiklerini bildirmelidir. Yavaş sporcular pistin sağ tarafından gitmeli, arkadan gelen hızlı yarışmacıların geçmesine engel olmamalıdır.

Pist 20:30-06:00 saatleri arasında ışıklandırılacaktır. Bu süre boyunca yarışmacıların bisikletlerinin önünde beyaz aydınlatma lambası ve bisiklet arkasında kırmızı stop lambası bulundurulması ve havanın kararması ile birlikte sabah aydınlanana kadar açık olması zorunludur.

Yarış günü saat 7:30 dan itibaren kayıt noktasında kimlik ve lisans ya da sağlık raporu ibraz edilerek alınacaktır. Her sporcu yarış kitini kendi almalıdır.

Takım alanları, pitlere direkt çıkışı olan garajlarda parsellenmiş boş alanlardır. Her garaj içinde bulunan ekranlardan yarışı ve sıralamanızı canlı olarak takip edebileceksiniz. 24 saat boyunca merkeziniz bu alanlar olacak. Garajlar farklı takımlar ile paylaşılacak ve ortak alan olarak değerlendirildiği için paylaşılan takım ile uyum içerisinde olunması gerekmektedir. 

Takım alanında katlanır koltuk/yatak, uyku tulumu getirip yarış sırasında dinlenebilirsiniz. Beslenmenizi ve yarış öncesi trainer üzerinde ısınmanızı yapabilirsiniz. Trainer, roller getirmenizi tavsiye ederiz. Takım alanında elektrik bulunacak olup uzatma kablosu ve çoğaltıcı priz getirmenizi tavsiye ederiz.

Sıralama pistte kat edilen mesafeye göre belirlenecektir, yarış numarasına entegre olan çip sayesinde finish çizgisinden her geçişinizde güncellenecektir. Pit içerisindeki ve alandaki ekranlardan sıralamayı canlı takip edebilirsiniz.

Yarışmacılar ve boosterlar için garajlar dışında ayrıca bir otopark alanı belirlenecektir. Bu alan karavan park ve çadır kurulabilecek bir alan olup genel bir sessizlik içerisinde kalmasına özen gösterilecektir. 

Etkinlik boyunca arkadaşlarınıza destek olmak ve expo alanındaki çeşitli markaların standlarını gezmek için ziyaretçi olarak etkinliğe katılabilirsiniz. Cumartesi 07:30 itibari ile expo ve tribünlere giriş yapabilirisiniz.

Daha detaylı bilgi için kurallar sayfasına göz atabilirsiniz.