Istanbul 24h Boostrace

Sık Sorulan Sorular

✓ Önce takımınızı ve kategorinizi belirleyin. (Solo, 2/4/6 Kişilik Takım)
✓ Ardından takım adınızı ve Takım Kaptanı’nızı belirleyin.
✓ Artık Takım Kaptan’ı tüm takım için KAYIT işlemini tamamlayabilir.
Katılım ücretlerini görmek için tıklayınız.
Takım Kaptanı, takım adına herkesin kaydını yapan, toplu olarak ödemeyi yapan ve yarışla ilgili her türlü konu için kontak kişisi olacaktır.
Booster, takıma destek amaçlı seçilen ve tüm yarış boyunca sporculara özel alanlara giriş izni olan kişidir. Arkadaşınız, antrenörünüz ya da aileden biri olabilir. Gıda ihtiyaçları, teknik destek, rehabilitasyon gibi ihtiyaçlarda yardımcı olması için yanınızda olacaktır. Her takımın 1 Booster hakkı vardır. Booster’lar için önceden kayıt yapılması gerekmemektedir. Kayıt günü yarış kitleriyle birlikte Booster bileklikleri de verilecektir.
Derecelendirme pistte kat edilen mesafeye göre belirlenecektir.
• Tüm kategorilerde ilk üçe giren takımlar ve solo
• En hızlı turu atan Erkek / Kadın
18 yaşını tamamlamış olan tüm sporcular Boostrace tarafından organize edilen Türk Telekom ISTANBUL 24h BOOSTRACE yarışına katılabilir. Yarışmacılar Türkiye Bisiklet Federasyonu’ndan aldığı lisansa, yoksa yarışabileceklerine dair sağlık raporuna sahip olmak zorundadır.
Yarışmacılar disk ya da v-frenli yol, dağ, gravel, şehir bisikletleri ile yarışabilirler. Yarış gece boyu süreceği için arkadan görülebilen kırmızı stop lambası hava kararıp ışıklar yandığı müddetçe kullanılması zorunludur. Yarış sırasında ve değişim alanında tüm sporcuların kask (AB standartlarında) takması zorunludur. Tandem, elektrikli, triatlon tipi bisikletler, gidon ve aero barlar yarışmaya uygun değildir.
Yarış, takım sürüşü sonrası toplu start olarak başlar.
Hayır değilsiniz. Türk Telekom ISTANBUL 24h BOOSTRACE değişimli takım dayanıklılık yarışıdır, kurduğunuz 2-4-6’lı takımlara göre takım stratejisini belirleyerek dilediğiniz zaman ve dilediğiniz sayıda değişim yapabilirsiniz. Tüm değişimler sadece pit alanında yapılmaktadır.
Evet, yarış boyunca draft serbesttir. Yarışın pelotonlar halinde ilerlemesi öngörülmektedir.
Her iki cinsiyetten en az bir sporcu bulunduran takımlar mix kategorisinde derecelendirilecektir.
Pist içerisinde aynı anda her takımdan sadece birer yarışmacı bulunacaktır. Değişmek isteyen yarışmacı değişim alanına girer ve yarış bilekliğini takım arkadaşına vererek yarışa devam etmesini sağlar. Değişim, pit alanında yeşille boyalı alan üzerinde gerçekleştirilecektir. Değişim alanındaki sporcuların hızı maksimum saatte 20 km olarak belirlenmiştir, alanın başlangıcındaki ve sonundaki ölçüm geçişleri sayesinde kontrol edilecektir.
Mekanik bir sorun veya lastik patlaması durumunda, yarışmacı pistin yan tarafında kendi tamir edebilir veya rakip sporculardan yardım alabilir. Aksi bir durumda değişim alanına ulaşmalıdır.
Hızlı gruplar önlerindeki yavaş sporculara seslenip geldiklerini bildirmelidir. Yavaş sporcular pistin sağ tarafından gitmeli, arkadan gelen hızlı yarışmacıların geçmesine engel olmamalıdır.
Pist 20:30-06:00 saatleri arasında ışıklandırılacaktır. Bu süre boyunca yarışmacıların bisikletlerinin önünde beyaz aydınlatma lambası ve bisiklet arkasında kırmızı stop lambası bulundurulması ve havanın kararması ile birlikte sabah aydınlanana kadar açık olması zorunludur.
Yarış günü, programda belirtilen kit dağıtım saatlerinde, kit dağıtımı noktasında takım kaptanları tarafından sisteme yüklenen belgeler ibraz edilerek alınacaktır. Kit içerisinde Türk Telekom ISTANBUL 24h BOOSTRACE t-shirtü, her yarışmacı için (yarıştan sonra geri alınacak) zamanlama çipi, yarış bilekliği, booster bileklikleri, sele altı ve sırt numaraları bulunacaktır.
Takım alanları, pitlere direkt çıkışı olan garajlarda parsellenmiş boş alanlardır. Her garaj ve loca içinde bulunan ekranlardan yarışı ve sıralamanızı canlı olarak takip edebileceksiniz. 24 saat boyunca merkeziniz bu alanlar olacak. Garajlar ve localar farklı takımlar ile paylaşılacak ve ortak alan olarak değerlendirildiği için paylaşılan takım ile uyum içerisinde olunması gerekmektedir. Takım alanında katlanır koltuk yatak, uyku tulumu getirip yarış sırasında dinlenebilirsiniz. Beslenmenizi ve yarış öncesi trainer üzerinde ısınmanızı yapabilirsiniz. Trainer, roller getirmenizi tavsiye ederiz. Takım alanında bazı noktalarda elektrik bulunacaktır. Takım alanına sponsorlarınızın veya takımınızın afişlerini asabilirsiniz.
Sıralama pistte kat edilen mesafeye göre belirlenecektir. Zamanlama çipiniz sayesinde finish çizgisinden her geçişinizde güncellenecektir. Pit içerisindeki ve alandaki ekranlardan sıralamayı takip edebilirisiniz
Yarışmacılar ve boosterlar için garajlar localar ve ayrıca bir otopark alanı belirlenecektir. Bu alan karavan park olarak da uygun olup genel bir sessizlik içerisinde kalmasına özen gösterilecektir

Evet, etkinlik boyunca farklı saatlerde, sponsorlarımızın desteği ile farklı ikram saatleri olacaktır

  • 20:00  ile Makarna Saati
  • 24:00  ile Gece Çorbası
  • 8:00 Simit ile Günaydın
  • 11:00    Dondurmaları ile serinleme
Etkinlik boyunca arkadaşlarınıza destek olmak ve expo alanındaki çeşitli markaların standlarını gezmek için ziyaretçi olarak etkinliğe katılabilirsiniz. Cumartesi 09:00 itibari ile expo ve tribünlere giriş yapabilirisiniz.

Daha detaylı bilgi için kurallar sayfasına göz atabilirsiniz.