Istanbul 24h Boostrace

Yarış Bilgileri

3. TÜRK TELEKOM İSTANBUL 24H BOOSTRACE

2024 için hazırlanıyoruz.
TAKIMINI KUR - YARIŞA KATIL

Türk Telekom ISTANBUL 24h BOOSTRACE Bisiklet Yarışı, Solo, 2, 4 veya 6 kişilik takımlar halinde yapılacak değişimli takım yarışıdır. Her takımdan aynı anda sadece 1 kişi pistte sürüyor olacak ve pistte kalma sürelerini her takım kendi belirleyecektir. Derecelendirme en fazla alınan mesafeye göre yapılacaktır.

ISTANBUL 24h sadece pistteki atletik bir yarışma değil, aynı zamanda ortak mücadelenin üstesinden gelmek anlamına da geliyor. Çünkü bir takımı sporcularla birlikte Boosterları ve destekleyen tüm dostları ve aileleri oluşturuyor. 24 saat boyunca yarışın nabzı hiç düşmeden devam ederken destekçiler yarışı her an izleyebilecek ve bu eşsiz deneyimin bir parçası olacaklar.

Havanın kararmasıyla ışıklandırılacak olan pistte gece boyu sürmenin adrenalini yaşayacaksınız. Takım arkadaşlarınızla kuracağınız sürüş zamanlama stratejinizi yarış boyunca sorgulayacaksınız. Tüm yarışmacılarla yan yana gece gündüz beraber olacak, türlü zorlukları birlikte geçireceksiniz. Ama en önemlisi hiç unutmayacağınız bir 24 saat yaşayacaksınız.


TAKIM KAPTANI
Takım Kaptanı, takım adına herkesin kayıdını yapan, toplu olarak ödemeyi yapan ve yarışla ilgili her türlü konu için kontak kişisi olacaktır.
BOOSTER
Booster, takıma destek amaçlı seçilen ve tüm yarış boyunca sporculara özel alanlara giriş izni olan kişidir. Arkadaşınız, antrenörünüz ya da aileden biri olabilir. Gıda ihtiyaçları, teknik destek, rehabilitasyon gibi ihtiyaçlarda yardımcı olması için yanınızda olacaktır. Tüm takımların ve solo yarışacak sporcuların 1 Booster hakları vardır. Booster’lar için önceden kayıt yapılması gerekmemektedir. Kayıt günü yarış kitleriyle birlikte Booster bileklikleri de verilecektir.
TAKIM ALANLARI
Takımlar ve yarışmacılar tüm yarış boyunca Garaj veya Localarda kendilerine tahsis edilen alanlarda yerleşirler.

Bu alanlar takım sayılarına göre işaretlenmiş olup numaralandırma veya rezervasyon yapılmamaktadır. Kayıt günü takımlar boş olan yerlere yerleşmektedir. Garajlar Pist alanına direkt açılan alanlardır, Localar ise garajların üst katıdır. Yarışmacı kapasiteleri ve ücretleri farklıdır.

FORMAT VE DEĞİŞİM
24 Saat bisiklet yarışında aynı anda pistte her takımdan sadece 1 kişi yarışabilir.

Değişme sadece pit alnında yapılır. Yarışan sporcu Takım bilekliğini piste girecek takım arkadaşına devrederek değişim sağlanır.
Yarışmacıların pistte ne kadar süre kalacağı, hangi yarışmacının kaç kere piste çıkacağı tamamen takımın seçimidir. Pisti boş bırakmamak zorunluluğu da yoktur.
Gece sürüşünde ön ve arka bisiklet aydınlatması zorunludur.

PODYUM
Derecelendirme pistte katedilen mesafeye göre belirlenecektir.
  • Tüm kategorilerde ilk üçe giren takımlar ve solo
  • En hızlı turu atan Erkek / Kadın

Kurumsal kategori:

  • Tüm kategorilerde ilk üçe giren takımlar

* Kurumsal kategoride yarışan takımların, kurumsal kategoride derecelendirilebilmesi için takım üyelerinin, kurumun veya grup şirketlerinin çalışanı olması gerekmektedir. Aksi halde yalnızca takım kategorisinde değenlendirileceklerdir.

Istanbul 24h hakkında tüm detaylara hakim olmak için lütfen kuralları okuyun: